הפרעות קשב וריכוז

הילד זז ללא הפסקה בכיסא, לא יכול לשבת במקום, מפריע לחבריו ולמורה? יתכן שגם הוא מאובחן כסובל מהפרעת קשב וריכוזAttention deficit disorder. בשנים האחרונות ישנו אבחון יתר של הפרעה זו, מאחר שלמורים קשה להשתלט על כיתות גדולות עם ילדים רבים, ותעשיית האבחון התפתחה לממדים עצומים. יחד עם זאת חלק מהילדים אכן סובל מבעיה קשה של תזזיתיות יתר, חוסר יכולת לשבת במקום , שמפריע מן הסתם לריכוז וליכולת הלמידה. הטיפול הקונבנציונאלי כולל שימוש בריטלין, קונצרטה ודומיהם שהם למעשה תרופות קשות שלעיתים מרגיעות את הילד אבל במחיר קשה של תופעות לואי קשות, ותחושה קשה של הילד שמרגיש "כבוי או זומבי", ומאבד את שמחת החיים שלו. הטיפול ההומאופתי יכול לתת פתרון מצוין כתחליף לריטלין שפועל יחד עם תהליכים נוספים שמומלצים כגון שיפור מיומנות למידה, ספורט ושינוי תזונתי.

אודות ד"ר יפתח ברוזה

שמי יפתח ברוזה ואני רופא והומאופת.

השלמתי את לימודי בבית הספר לרפואה של הטכניון בשנת 2002.

בסיום הלימודים עבדתי כרופא במחלקה פנימית  ובהמשך התחלתי התמחות בפסיכיאטריה. מדי יום  שמתי לב למגבלות של הרפואה הרגילה, וראיתי מקומות רבים בהם היא איננה מוצאת פתרון אמיתי לשורש של הבעיות מהן סובלים אנשים.

זו היתה הנקודה בה התחלתי במסע  לחפש דרכים נוספות לריפוי. הלכתי למדתי, התנסיתי וחוויתי סוגי טיפולים ושיטות ריפוי שונות. העמקתי וחקרתי, ולמדתי את יסודות הרפואה ההודית-איורוודית העתיקה המחזקת את הגוף דרך התאמת תזונה אישית, יוגה, עיסוי וצמחי מרפא ועבודה על איכויות רוחניות. בהמשך התמחתי בהומאופתיה קלאסית –שיטה מופלאה שגדולתה ביכולת להתאים תרופה טבעית לכל אדם ואדם. ההומאופתיה פועלת לחיזוק של תהליכי ריפוי פיזיים ונפשיים, במטרה להוביל את האדם למקום בריא ועוצמתי.

צור איתי קשר היום

ההומאופתיה הקלאסית הינה תורה רפואית הדוגלת בטיפול באדם השלם בעזרת טיפול טבעי.

התחל לטפל בעצמך יום לפני ולא יום אחרי