אסטמה של העור

אטופיק דרמטיטיס Atopic dermatitis, או בשמה העממי- "אסטמה של העור", הינה מחלה עורית המתבטאת בפריחה אדומה ומגרדת שיכולה להופיע בכל העור אך במיוחד בקפלים-מאחורי הברכיים והמרפקים. נוסף לפריחה, יש יובש וגירוי של העור שגורם לאי שקט רב אצל הילד. אם הילדים לא מתאפקים ומגרדים את העור, יש סכנה בזיהום משני של העור. לרפואה הרגילה יש מספר קרמים, ורופאים לעיתים ממליצים על משחות עם סטרואידים שאינן מומלצות לטווח הארוך בגלל נזקים ותופעות לואי אפשריות. בהומאופתיה אני מתאים תרופה ייחודית לפתרון הבעיה מהשורש, לעיתים אני רוקח קרם הרגעה מקומי, ותמיד אני מנחה על תזונה ייחודית להפחתת הגירוי של העור.

אודות ד"ר יפתח ברוזה

שמי יפתח ברוזה ואני רופא והומאופת.

השלמתי את לימודי בבית הספר לרפואה של הטכניון בשנת 2002.

בסיום הלימודים עבדתי כרופא במחלקה פנימית  ובהמשך התחלתי התמחות בפסיכיאטריה. מדי יום  שמתי לב למגבלות של הרפואה הרגילה, וראיתי מקומות רבים בהם היא איננה מוצאת פתרון אמיתי לשורש של הבעיות מהן סובלים אנשים.

זו היתה הנקודה בה התחלתי במסע  לחפש דרכים נוספות לריפוי. הלכתי למדתי, התנסיתי וחוויתי סוגי טיפולים ושיטות ריפוי שונות. העמקתי וחקרתי, ולמדתי את יסודות הרפואה ההודית-איורוודית העתיקה המחזקת את הגוף דרך התאמת תזונה אישית, יוגה, עיסוי וצמחי מרפא ועבודה על איכויות רוחניות. בהמשך התמחתי בהומאופתיה קלאסית –שיטה מופלאה שגדולתה ביכולת להתאים תרופה טבעית לכל אדם ואדם. ההומאופתיה פועלת לחיזוק של תהליכי ריפוי פיזיים ונפשיים, במטרה להוביל את האדם למקום בריא ועוצמתי.

צור איתי קשר היום

ההומאופתיה הקלאסית הינה תורה רפואית הדוגלת בטיפול באדם השלם בעזרת טיפול טבעי.

התחל לטפל בעצמך יום לפני ולא יום אחרי